Rojstni dnevi pri Medvedkih na šoli

V letošnjem letu smo medvedki praznovali rojstne dneve na prav poseben način. Otroci so za en dan postali pravi kralji in kraljice. Sedeli so na prestolih s krono na glavi in okrog njih so povabljenci plesali kraljevi ples in se slavljencem ves čas priklanjali. Tudi prižiganje svečk na torti je bilo nekaj posebnega. Za to smo potrebovali sestavljanko mesecev, ki je imela obliko kroga. na sredino smo nato postavili sonce, okrog vseh 12 mesecev pa je potovala Zemlja – globus. Za vsako leto se je le-ta zavrtela enkrat okrog Sonca . Tako smo zelo dobro utrdili imena in zaporedje mesecev ter letnih časov in se naučili, da se Zemlja v enem letu le enkrat sprehodi okoli Sonca.  Ob vsakem obhodu smo prižgali eno svečko, vse dokler niso bile prižgane vse. Takrat smo zapeli pesem “Vse najboljše” in zaplesali kraljevi ples. Ob potovanju smo se pogovarjali, kaj vse zmoremo pri enem, dveh, treh,…letih in to je bilo ob ogledovanju fotografij otrok iz njihovega otroštva še bolj zanimivo.

Seveda, kot se za takšno posebno praznovanje spodobi, nikoli ni šlo brez zabave, plesa, sladkanja in darila. Imeli smo se lepo.
                                    Strokovni delavki v skupini MEDVEDKOV: Helena in Anita

Comments are closed.