Zajčki smo šli s policistom na sprehod po mestu

Dobili smo sporočilo, da gremo s policistom na sprehod.

Otroci so bili tega zelo veseli, saj smo se že dlje časa pogovarjali o prometu, varnosti v prometu in se tudi igrali igre v povezavi s prometom. G, Kellner je stopil na čelo naše kolone in odpravili smo se na pot, ki nas je vodila po pločnikih in večkrat smo morali prečkati cesto. Zelo dobro so se držali navodil. Poslušali so njegova navodila in v paru in posamezno so prečkali cesto po navodilu. Prav prisrčni so bili, ko so uspešno opravili nalogo.

Žalosti pa me, da je prometna kultura posameznih voznikov taka, da skoraj nihče ne ustavi koloni otrok pred prehodom in tudi prisotnost  policista zraven nas, ni pomagala, da bi prej prišli preko prehodov za pešce.

Otroci so bili tudi zelo veseli, ko jih je pohvalil, da že zelo dolgo ni imel tako pridne skupine, ki bi se tako dobro odrezala na sprehodu.

Za skupino Zajčki, vzgojiteljica Mihela

Comments are closed.