Metuljčki na potepu

Metuljčki smo se z “radovedno bibo” odpravili na sprehod po Hrastniku. Najprej smo obiskali Mladinski center Hrastnik in si ogledali znameniti hrastniški mozaik. Sprehod smo nadaljevali do jame Ojstro. Pred jamo smo si ogledali “jamska vozička” naložena s premogom. Opazovali smo, če se v bližini skriva jamski škrat Perkmandeljc. Pozorno smo prisluhnili ali smrči, prepeva, kuha kosilo, ropota, … . Porajalo se nam je veliko vprašanj: kaj se bo zgodilo, če se zares pokaže pred našimi očmi, ali bo prijazen, nam bo nagajal, bo prišel v naš vrtec in nam pojedel kosilo kot je včasih pojedel malico rudarjem???? No, na žalost ali na našo srečo ga tokrat nismo videli, niti ne slišali. Med vračanjem v vrtec smo srečali gospo Mojco, ki nas je povabila v svojo cvetličarno. Pokazala nam je njeno notranjost in nas seznanila s poklicem cvetličarke. V zahvalo za njeno prijaznost smo ji povedali deklamacijo.
Vzgojiteljica Mirjam Rupar

Comments are closed.