Pikapolonice v januarju

Kako hitro je mesec naokoli in že je tukaj februar.

 V januarju smo največ pozornosti namenili spoznavanju likov  ( krog, kvadrat in trikotnik) in utrjevanju barv. Ker je zima, smo se veliko pogovarjali o dejavnostih na snegu in spoznavali zimske športe. Izdelali smo si celo smuči iz kartona, jih tudi preizkusili. Za kepanje pa smo porabili kar papir. Poigravali  smo se z liki iz papirja  in iz njih sestavili snežaka, ga prilepili na podlago.  Naslikali smo tudi snežaka, kako se je stopil. V  luži ostali le klobuk, korenček, metla, kot v pesmici, katero smo se  učili. Lepo je bilo, ko smo odšli na bližnji hrib in uživali na snegu. Starši so poskrbeli, da smo imeli dovolj lopat in bobov.

Pogosto izkoristimo tudi našo telovadnic s pestrimi telovadnimi rekviziti. Zabavali smo se na praznovanjih rojstnih dni.

Strokovni delavki: Ida Cepuš in Anja Kačič

Comments are closed.