Škrat Perkmandeljc in Izbirčna Metka pri Medvedkih

V februarju- mesecu kulture, smo  v oddelku Medvedki, podrobneje spoznavali literarna dela slovenskih avtorjev.

Med drugimi smo pod drobnogled  vzeli tudi pesem Povodni mož, pesnika Franceta Prešerna. Otroci, ki jih je vsebina prevzela, so svoje občutke ter doživetja ob poslušanju pesmi, čudovito likovno upodobili. Njihove umetnije smo s pomočjo tradicionalnega japonskega namiznega gledališča kamišibaj, glasbene podlage in ob plesnih korakih valčka, predstavili tudi širši javnosti. Karte in programske liste smo z veseljem razdelili staršem, učencem in strokovnim delavcem šole s prilagojenim programom ter otrokom iz drugih enot vrtca.  

Zanje smo pripravili tudi dramatizacijo Škrat Perkmandeljc in Izbirčna Metka, ki je nastala kot parodija pesmi Povodni mož. Dogajanje smo prestavili v Hrastnik, poskrbeli za sceno, kostume, glasbeno spremljavo, predvsem pa za čudovito predstavo, ob kateri so nadvse uživali tako nastopajoči kot gledalci.

Zapisala vzgojiteljica Veronika

Comments are closed.