Fanči Moljk na obisku enote Sonček

V goste smo povabili, znano in v vseh pogledih aktivno krajanko, Fanči Moljk. Prišla je do ušes nasmejana, razigrana, mavrična, z dobro voljo v eni roki in knjigo v drugi. Otroke je, kar tako na hitro in mimogrede, povabila k razgibavanju. Seveda so ji z zanimanjem sledili in čakali, kaj neki še ima za bregom. Pa se je odločila, da jih nauči še pesem. Delček pesmi Nocoj je ena luštna noč, pri petju katere smo ji pomagali tudi strokovni delavci. Potem pa se je začelo. Nismo prav vedeli, je Fanči res čisto pomešala pravljice ali pa nas je malce vlekla za nos. Pa se ji nismo dolgo pustili hecati in skupaj nam je le uspelo sestaviti pravilni potek pravljice Rdeča Kapica. Fanči je s sabo prinesla tudi knjigo Sneguljčica, ki je bila stara kar 70 let. Prebrala nam je delček pesnitve in nam pokazala ilustracije. Potem pa nam je s pravim ptičjim peresom pomahala v slovo in odšla, vendar ne brez svojega slavnega »selfija«.

N.B.

Comments are closed.