Januar pri Metuljčkih

Metuljčki smo januarja v okviru sklopa To sem jaz spoznavali naše zanimivo telo, samega sebe, svoje prijatelje, čutila in čustva. Najprej smo ponovili vse glavne dele telesa, ki jih otroci že dobro poznajo, kasneje smo se lotili še bolj podrobnega spoznavanja od las na glavi do nohtov na nožnih prstih. Dele telesa smo vsak dan ponovili na različne načine – s pomočjo deklamacije (To sem jaz, Deset prstkov), pesmice, gibalne igre, ob sestavljanki, ob aplikaciji,  ob pravljici in risbi, itd. Spoznavali smo kaj posamezni deli telesa delajo. Spomnili smo se, da lahko roke ploskajo, mahajo, božajo in objamejo, vendar lahko tudi udarijo. Noge lahko skačejo in plešejo, lahko pa tudi brcnejo. Vemo da oči gledajo, da nos voha, jezik prepoznava okuse, ušesa pa so za poslušanje. Pogovarjali smo se tudi na temo drugačnosti in se igrali igro Slepa miš. Obiskala nas je medicinska sestra in nam pokazala kako pravilno umivamo zobe in roke, brišemo nos. Pogovarjali pa smo se tudi o zdravi prehrani. Pripravili smo si tudi okusen sadni napitek. Veliko smo se razgibavali v igralnici, telovadnici in na prostem.

Vzgojiteljica Nika Funkl

Comments are closed.