Slončki v januarju

V mesecu januarju smo se z otroki igrali na temo Jaz sem snežak, jaz sem junak. Izhodišče za sklop je bil sicer zamišljen kot raziskovanje zime, snega, a ker nam narava snega ni podarila, smo dejavnosti prilagodili in raziskovali malo drugače. Namesto snega smo uporabili blago, iz katerega smo si naredili hiško, v kateri so imeli otroci prostor za umirjanje in skrivanje. Velika rjuha in pa plastično prekrivalo nam je služilo tudi kot ponjava, pod katero smo se skrivali in se po njej drsali. Blago nam je služilo kot pripomoček za različne gibalne igre. Poleg tega, da smo se dobro razgibali, da smo se ob tem učili tudi upoštevati pravila. Izdelovali smo snežake iz tulcev, se igrali z igračami, ki so namenjene razvoju fine motorike, spoznavali zimska oblačila in se seznanili z razvrščanjem. Velik izziv nam je predstavljala didaktična igra snežaki, preko katere smo spoznavali barve in velikostne odnose. Preko igre smo izvajali veliko vaj za razvoj govorilnega aparata. Pihali smo svečke, vato, se igrali s peno in se ob tem zelo zabavali. Poslušali smo tudi pravljico Rokavička, prepevali različne otroške pesmi, se igrali male umetnike in si ogledali lutkovno predstavo.

Sanja Funkel

Comments are closed.