Evakuacija otrok v primeru požara

V skupini imamo knjigo o Ježku Snežku . Ker sem vedela da je tema požar, sem jim predstavila knjigo »Ježek Snežek in požar«. Pogovarjali smo se o ravnanju in ukrepih v primeru požara. Otroke sem učila varnega ravnanja z ognjem odraslih in tega, da otroci teh stvari ne uporabljajo.

Otroci že kar nekaj vedo in vsi vedo kdaj je potrebno poklicati 112 in kdo se jim bo oglasil na drugi strani. Kmal je prišel dan, ko smo se igrali, da imamo v vrtcu požar. Seznanila sem jih z megafonom in so spoznavali kako deluje in ob zvoku, ki smo ga slišali, smo odšli na prosto, seveda smo bili na zbirališču prvi, ker smo najstarejši in najbližji zbirnemu mestu. Polni pričakovanj smo pričakali gasilce, otroci so opazovali kako se pogasi začetni požar.

Gasilci so nas kmalu zapustili, saj so hiteli na drugo enoto, kjer so ravno tako izvajali evakuacijo.

Za skupino Zajčkov zapis pripravila vzgojiteljica Mihela

Comments are closed.