Zajčki si pletejo mrežo prijateljstva

V septembru smo se dogovorili, da bi povabili otroke nekaterih drugih skupin k temu, da bi se več družili skupaj. Otroci so pomagali izdelati slikopise s povabilom oz. prošnjo za prijateljstvo. Pomagali so izbirati slike, nato smo jih izrezali, jaz sem zapisala tekst, otroci so lepili slike na ustrezno mesto.

Vabila za skupini iz naše enote so otroci s pomočjo Jelene odnesli v skupino Pikapolonic in Medvedkov. Za skupino Pikapolonic iz Sončka in za skupino Medvedkov iz šole, pa smo odnesli povabila naši Petri . poslovni sekretarki, ki jih je dala v torbi, ki sta namenjeni za prenos pošte med enotami. Že naslednji dan smo dobili odgovor iz enote Sonček in  prvo srečanje smo izvedli že v petek. Skupaj smo se dogovorili, da bomo za prvo srečanje naredili » verižice prijateljstva »za vse otroke.  Najprej smo se  spoznavali med seboj, skupaj smo zapeli nekaj pesmi in si izmenjali darila in se poslikali,  nato pa so se družili in igrali s pripravljenimi igračami, ki so jih izbrali naši otroci. Andreja je pripravila sadno malico, ki smo jo skupaj pojedli v naši pedagoški sobi. Prehitro je minil naš čas druženja. Otroci iz Sončka so šli nazaj v svoj vrtec, mi pa smo se igrali na igrišču z našimi otroki.

Za skupino Zajčki zapis pripravila  vzgojiteljica Mihela

Comments are closed.