Živali na obisku

V januarju in februarju imamo v skupini Ježki  (na OŠ) pripovedovanje zgodb in pravljic o živalih, nato pa si ogledamo fotografije, slike, plakate in spoznamo, kaj jedo, kje živijo, kako se premikajo in obnašajo te živali v resnici. Gregijev dedek nas je presenetil in nam najprej prinesel morskega prašička, nato pa še zajčka. Oba smo si dobro pogledali, spoznali, da sta zelo plašna, da imata mehko dlako, da jesta le sadje, zelenjavo in seno ter da komaj čakata, da se vrneta nazaj domov, kjer je bolj varno in mirno. Čeprav smo govorili zelo tiho, sta se nas vseeno bala. Mi pa smo ugotovili, da so živali prav tako vesele, žalostne, preplašene, da potrebujejo našo pomoč, skrb in obzirno ravnanje, kot naši otroci in odrasli.

Zahvaljujemo se dedku za obisk in predstavitev živali. Upamo, da bomo v živo  (brez televizije in računalnika) spoznali še kakšno žival, ki živi pri nas.

Vzgojiteljica: Janca

Comments are closed.