Zmajčki in Metuljčki na dan srčkov

Valentinovo je praznik zaljubljencev, prijateljev in vseh, ki se imamo radi. Lepi in topli pogledi, iskrice v očeh, metuljčki v trebuščkih so prisotni tudi pri nas.Na prazničen dan smo se Metuljčki razveselili obiska Zmajčkov. Vsi skupaj smo z zanimanjem prisluhnili pravljici Albinca išče ljubezen. Po prebrani pravljici smo se pogovarjali o temi dneva. Na vprašanje, kaj je Valentinovo, kaj je ljubezen in koga imajo radi, so povedali:- Valentinovo je praznik zaljubljencev, praznik očkov in mamic, …- Ljubezen je srček, za ljubezen sta potrebna dva, ljubezen je sreča in veselje, ljubezen je nekaj, da se imamo radi, ljubezen je takrat, ko pojemo pesmi, kadar smo zaljubljeni imamo metuljčke v trebuščku, kadar smo zaljubljeni se veliko smejimo, …- Koga imamo radi: radi imamo deklice, rad imam svojega brata, rad imam vso družino, rada imam dedija in babico, atiji in mamice se imajo tudi radi.
Izjave starejših otrok smo zapisali na srčke, ki smo jih predhodno pobarvali Metuljčki. Plakat o ljubezni in srčkih skozi otroške oči je razstavljen v garderobi vrtca.
Vzgojiteljica Mirjam Rupar

Comments are closed.