Slončki iz Dolince in »Tek podnebne solidarnosti«

Slončki smo se v okviru slovenske organizacije Karitas udeležili »teka podnebne solidarnosti«. Pred izvedbo »teka podnebne solidarnosti« smo si ogledovali foto-govorice, se ob fotografijah pogovarjali o problematiki podnebnih sprememb v povezavi z revščino v Afriki in spoznavali vrednote kot je solidarnost in sočutnost. Na to temo smo izvedli kar nekaj usmerjenih in načrtovanih dejavnosti. Izdelali smo startno in ciljno tablo, vrv iz ostankov blaga (od maratonskih majic), s katero smo na dan teka označili pot teka. Da bi bil naš tek še bolj podoben pravemu »maratonu« pa smo si izdelali tudi »maratonske« majice, na katerih so bile zapisane štartne številke otrok in z njimi pričarali res pravo vzdušje.

»Tek podnebne solidarnosti« smo izvedli na dan Evrope, 9. maja 2019. Skupaj smo tekli v solidarnosti do otrok v revnejših državah, predvsem v Afriki, ki jih posledice podnebnih sprememb najbolj prizadenejo. Otroci so bili dobro motivirani za tek. Otroci so tekli po svojih zmožnostih. Skupaj smo pretekli 8,448 km.

Zapisala: vzgojiteljica Nika Funkl

Comments are closed.