Ježkova hišica

Ježki v mesecu novembru spoznavamo živali – ježa in druge gozdne živali.  Ker smo pravi mali umetniki, smo narisali celo ježevo družino. 

Jež zimo prespi v svojem gnezdu, ki ga zgradi iz mahu, suhih trav in listja. Mi smo se odločili, da si bomo naredili družabno igro »Ježki v gnezda«, zato smo naredili čisto prava gnezda, prav takšna, kot si jih naredijo ježki v naravi.

Za našo družabno igro, smo si naredili igralno kocko, na kateri so narisani ježki. Toliko ježkov kot se prikaže na kocki, ko jo vržemo, toliko ježkov spravimo v svoje gnezdo. Ko ježkov zmanjka, jih vzamemo iz gnezda, položimo na igralno predlogo, jih razvrstimo po velikosti in preštejemo. Našo igro bomo z veseljem delili tudi s prijatelji iz drugih skupin.

Netopirji, ježi, svizci, polhi, žabe, kače, medvedi zimo prespijo ali predremljejo v svojih gnezdih, rovih in brlogih.  Izdelali smo pravo maketo oz. prikaz kako zgledajo zimska domovanja živali v naravi.

Ker zelo radi pojemo smo se naučili tudi dve novi pesmici o ježu:   

JEŽEK IN MEDVED

(Mira Voglar)

Ježek gre po gozdni poti,
medved pride mu naproti.
Ježek Bežek, kam pa kam
greš ves s hruškami obdan?

V svojo hiško zdaj grem spat,
ki brez oken je in vrat.
V njej vso zimo bom ostal,
malo jedel, malo spal.

MARMELADA

(Anja Štefan)

Tri mehke zrele hruškice,
tri hruškice dišeče,
je jež povezal v culico
in zdaj domov jo vleče.
Čez kamenčke, čez vejice
in čez bodičje mlado.
Doma razveže culico
in najde marmelado.

Lep jesenski pozdrav, zvedavi in vedoželjni Ježki 🙂

Comments are closed.