November pri Metuljčkih

V mesecu novembru smo Metuljčki raziskovali, spoznavali njegove značilnosti in lastnosti, tipali, ustvarjali in se igrali z blagom. Vrečo z blagom sva s pomočnico postavili na sredino igralnice in prepustili otrokom, da uporabijo svojo domišljijo pri raziskovanju in igri z blagom. Otroci so sami iskali rešitve in svoje načine igre z blagom. Nekajkrat pa sem otroke spodbudila tako, da sem jim blago ponudila malo drugače. Z blagom smo se razgibavali, plesali ob klasični glasbi, slikali na blago, risali čez blago-čipko, otroci so se z blagom pokrivali, iskali so luknje v blagu, premagovali ovire – pajkova mreža, spoznavali barve in geometrijske like. Prisluhnili smo pripovedovanju zgodbe Kdo je napravil Vidku srajčico. Naučili smo se novo deklamacijo o raku krojaču in pesmico Pridne peričice. V okviru sklopa smo spoznavali tudi poklic šivilje in se tudi sami urili v »šivanju«. Ustvarili smo lepe srajčice, katere krasijo našo garderobo.

Vzgojiteljica Nika Funkl

Comments are closed.