Ajdova kaša z zelenjavo

SESTAVINE

  • 40 dag ajdove kaše
  • Ena čebula
  • trije stroki česna
  • zelena in rdeča paprika
  • sesekljan por
  • sol, poper
  • olivno olje
  • po želji malo naravne začinke ali jušne osnove
 

POSTOPEK
Na olju prepražimo čebulo in dodamo ajdovo kašo. Prepražimo, med mešanjem dodamo strt česen in jušno osnovo ali potresemo z malo naravne začinke (če te ne uporabljamo, pa zgolj s soljo). Zalijemo z vodo (dvakrat toliko vode kot je kaše), premešamo in zmanjšamo ogenj, potem na srednji vročini kašo dušimo do mehkega. Tik preden ugasnemo ogenj, vmešamo v kašo na drobne kocke sesekljano papriko in por, solimo in popramo po želji ter pokrito pustimo stati okoli deset minut.
Če bomo kašo postregli kot solato, jo, ko se ohladi, zalijemo z bučnim oljem in kisom (ali z balzamičnim) ter dobro premešamo.

Comments are closed.