September – uvajalni mesec pri Miškah

Otroci hočejo objem, naročje, prijazno besedo, dotik,
nekoga, da jim prebere pravljico,
nekoga, da se z njimi smeje, pogovarja.

(J. Thompson)

Mesec september je mesec novinčkov, mesec novih skupin, novih prijateljstev … Za nekatere mesec veselja, za druge, novince, mesec objokanih obrazkov. Vendar tako kot vsaka novost, tudi prihajanje v vrtec postaja iz dneva v dan lažje, lepše in zanimivejše. V tem mesecu smo se med seboj že dobro spoznali, vemo, da pripadamo isti skupini in postajamo prijatelji. Spoznali smo igralnico in njene kotičke, še vedno spoznavamo prostore v vrtcu in se družimo z ostalimi vrstniki v atriju. Veliko pojemo, plešemo in še vedno solzice posušimo s cartanjem. Počasi osvajamo ritem življenja in dela v vrtcu.

Comments are closed.