Gori, gori, pa nas nič ne skrbi…

V Dolinci je 17. oktobra potekala evakuacijska vaja. Že v naprej so nas vzgojiteljice poučile o pomembnosti varnosti ob požaru in drugih nesrečah. Spoznali smo že reševalno vozilo in reševalce, starejši otroci so se napotili na sprehod z policistom, tokrat pa smo spoznali še ene »dobre može«. Zaslišala se je sirena in mi smo pogumno in hitro ob pomoči vseh delavcev vrtca stekli na igrišče. Kaj kmalu se je pripeljal gasilni avto. Dva gasilca sta skočila iz avtomobila in rešila naš vrtec pred požarom. Da pa se nismo le igrali, sta gasilca pripravila na varnem v posebni posodi ogenj in strokovne delavke poučila o pravilnem gašenju z gasilnim aparatom. Uspelo nam je. Pogasili smo vse in se zahvalili za vso znanje in pomoč. Nasvidenje do drugega leta.

Otroci in delavci vrtca Dolince.

Comments are closed.