Zaključno srečanje interesne dejavnosti Mali raziskovalci ali zadnje slastno in zabavno raziskovanje

V sredo, 29.5.2019, smo se Mali raziskovalci zbrali na našem zadnjem raziskovalnem srečanju. Ker nam še na zadnjem srečanju naša radovednost ni dala miru, smo se odločili, da raziščemo, kako in s pomočjo česa, se da pripraviti sladko, pa vendar zdravo sladico.

Zbrali smo se pred trgovino Jagoda, kjer je med številnimi vrstami sadja, vsak izbral svojo najljubšo. Tudi na sladoled in smetano nismo pozabili. Prijazna prodajalka nam je podarila še celo vrečo slastnih jabolk in nas še dodatno razveselila. Z nakupljenim sadjem, smo se odpravili do šole, kjer smo si sami pripravili sadno solato, ki smo jo dodatno obogatili še s smetano, sladoledom in pisanimi dodatki.

Sadna solata, ki si jo pripraviš sam, je še posebej slastna. Tako smo se najedli, da smo se komaj premikali. Preden smo se poslovili, pa smo vsi, brez izjeme, dobili priznanja, za celoletno vztrajno, pogumno in aktivno raziskovanje.

Kar težko nam je bilo oditi, še posebej zato, ker smo vedeli, da se bo v jeseni naše raziskovanje nadaljevalo v šoli.

Srečno raziskovalno pot mali raziskovalni  in veliko čudovitih odkritij v šoli.

Za Male raziskovalce zapisala vzgojiteljica Veronika Anžur

Comments are closed.