Ustvarjalnica z doma narejenim plastelinom – 30. 04. 2020

V tem dneh ko je časa več na voljo, se lahko z mlajšimi otroci lotimo raznih ustvarjalnic pri katerih si krepijo finomotorične spretnosti. Otroci imajo včasih zadržke pri rokovanju z različnimi materiali, ali pa te materiale želijo pokusiti. Spodaj sem vam navedla recept za domači plastelin, izključno iz naravnih neškodljivih materialov. Naj vam bo narava v navdih in po sprehodu po cvetočem travniku ali pa po dišečem gozdu izdelajte dekoracijo za vaš dom. Pri zdelovanju si lahko pomagate z modelčki za piškotke, odtisnete razne naravne materiale (storže, kamne, liste,…)  Lahko pa združite več naravnih materialov s plastelinom ter izdelate različne strukture.

Z otroci lahko razvrščate različne kroglice, klasificirate po barvi, velikosti. Lahko naredite kocke, valje, in jih razvrščate po obliki. Možnosti je nešteto, zahtevnost dejavnosti prilagodite zmožnostim svojega otroka.

Sestavine:

 • 60 g koruznega škroba brez glutena
 • 60 g riževih kosmičev
 • 80 g hladne vode
 • 3 žlice olja brez okusa
 • poljubno: različne jedilne barve v gelu ali kurkuma v prahu, paprika

Postopek priprave:
Če želimo jedilne barve nadomestiti z bolj naravno različico, najprej segrejemo vodo in vmešamo žličko kurkume, paprike v prahu. Vodo pred uporabo ohladimo.

 1. V posodi zmešamo škrob in riževo kašico.
 2. Dodamo hladno vodo in 2 žlici olja, po občutku
 3. Testo gnetemo z rokami približno 5 minut, tako da kosmiči niso več vidni, da se sestavine temeljito premešajo
 4. Testo naj eno uro počiva, da vpije vodo in pridobi na konsistenci.
 5. Testo ponovno pregnetemo, če je preveč mokro in se lepi na prste, dodamo kosmiče in ponovno pregnetemo.
 6. Testo razdelimo na več delov in v vsakega vgnetemo jedilno barvo( kurkumo, papriko,…)

Pa veliko ustvarjalnih užitkov vam želim.

Comments are closed.